אודותינו

 • אודות האולפנה

  אודות האולפנה

  אולפנת בני עקיבא בפסגת זאב קמה מתוך מטרה להקים אולפנא תורנית לימודית ברמה גבוהה לתושביה הדתיים של ירושלים והישובים הסמוכים לה. המטרה היא שהבנות תוכלנה ללמוד באולפנא מבלי לצאת לפנימיה.

  האולפנא קבעה לעצמה מטרה לחזק את הצד התורני באישיותה של הבת ולהעניק לה חינוך ליראת שמים, קיום מצוות, מידות טובות, אהבת העם והארץ, בניין המשפחה וכן רכישת כלים להתמודדות בחיים המעשיים ולמעורבות בקהילה בחיי העם בארצו, על פי משנתו של מרן הרב קוק זצ"ל.  

  המטרה הלימודית  העיקרית היא להנחיל לתלמידות בסיס רחב של ידע יחד עם אסטרטגיות ללימוד עצמי בכל המקצועות, הן במקצועות הקודש והן במקצועות החול. האולפנא שואפת לטפח את היכולת הטמונה בתלמידות ולקדמן ככל האפשר, כך שתוכלנה לגשת לבחינות הבגרות ברמה עיונית גבוהה, שתאפשר להן "כרטיס כניסה" למוסדות להשכלה גבוהה.

  אנו מאמינים כי המטרות הנעלות שהצבנו הן מבחינה חינוכית והן מבחינה לימודית לא יוכלו להתגשם אלא מתוך יחס קרוב ואישי ופתוח, קשר בונה אמון , בין צוות המורות והתלמידות. אנו מאמינים כי פיתוח יחס קרוב ואישי, יחס של אמון ודאגה לתלמידה, כמו גם שיתוף התלמידות בהבנת מצבן תורם לחיזוק הדימוי העצמי והמוטיבציה שלהן ללמידה ולהצבת רף גבוה יותר של מטרות ודרישות מעצמן בתחום התורני הלימודי והחברתי.

 • חזון האולפנה

  חזון האולפנה

  אנו מאמינים כי המטרות הנעלות שהצבנו הן מבחינה חינוכית והן מבחינה לימודית לא יוכלו להתגשם אלא מתוך יחס קרוב ואישי ופתוח, קשר בונה אמון, בין צוות המורות והתלמידות.

  אנו מאמינים כי פיתוח יחס קרוב ואישי, יחס של אמון ודאגה לתלמידה, כמו גם שיתוף התלמידות בהבנת מצבן תורם לחיזוק הדימוי העצמי והמוטיבציה שלהן ללמידה ולהצבת רף גבוה יותר של מטרות ודרישות מעצמן בתחום התורני הלימודי והחברתי.

 • מידע להורים

  פה תוכלו למצוא כל המידע שאתם ההורים צריכים לדעת:
  מידעון חודשיים, טפסי רישום וקבלה ועוד..
  עוד על הפרויקט
 • תמונות וחוויות תש"פ

  מוזמנים לצפות בתמנות של חלק ממגוון הפעילות והחוויות שאותן עוברות הבנות באולפנה
  עוד על הפרויקט
 • ההכתרה!

  אירוע השיא של אירועי אדר באולפנא - ההכתרה!
  תלמידות השמינית העלו את ההצגה המדהימה "קזבלן".
  חודשים רבים של חזרות ואימונים התנקזו לערב מצחיק ומרגש. בסיומה כמובן הוכתרו רב ורבנית פורים שילוו אותנו בחודש אדר והוצגו שלל "חוקי פורים".
  לקריאה >>
 • מטיילים ונהנים

  למרות הקרירות שכבות ט'-י' יצאו לטיול בנגב הפורח ונהננו מנופים יפים ומסלולים מהנים.
  במהך הטיול שולבו משחקי גיבוש, הפעלה של משציו"ת והכנת פונדו חם ומתוק!
  לקריאה >>
 • מצייני מנהל החינוך בירושלים

  "ייחודיותו החינוכית, מסירותו ואיכותו המקצועית הנם מקור השראה ולמידה לכל בתי החינוך במחוז"

  התרגשנו מהמילים המרגשות ומקבלת תעודת ההצטיינות מטעם מנהל החינוך בירושלים.

  לעוד הרבה שנים של חינוך מתוך שמחה ומסירות!
  לקריאה >>